Exposé Premiera Kobe Amaru Shakura – 12.10.2004

Premier Rządu Królewskiego Kobe Amaru Shakur wygłosił swoje expose w dniu 12 października 2004 roku w Pałacu Parlamentu.


Wasza Królewska Mość,
Panowie Namiestnicy Koronni, Panie Marszałku i Panowie Posłowie.
Obywatele Królestwa Dreamlandu!

Oto z woli Jego Królewskiej Mości Artura I Piotra staję na czele nowego dreamlandzkiego Rządu. Tekę Szefa Rządu przejmuję od Edwarda diuka Kriega, który przez ponad rok i trzy miesiące znakomicie wypełniał swoje obowiązki, wysoko ustawiając w ten sposób poprzeczkę dla swego następcy. Mam głęboką nadzieję, że uda mi się tę poprzeczkę ustawić jeszcze wyżej.

Wszyscy wiemy z jakimi problemami obecnie zmaga się Królestwo Dreamlandu. Brak systemu gospodarczego, unieruchomienie Centralnego Banku Dreamlandu, brak ustaleń budżetowych, brak podatków, a przede wszystkim marazm jaki zapanował w Królestwie. Problemów tych nie uda się rozwiązać za pomocą cudu. Jedynym sposobem jest współpraca we wszystkich płaszczyznach Senatu, Izby Poselskiej, Królewskich Służb Informatycznych, oraz Rządu Królewskiego. Nie możemy tracić czasu na waśnie, zapomnijmy o podziałach politycznych. Nie zamykajmy drogi przed dobrymi pomysłami, wartościowymi ludźmi tylko z pobudek politycznych.

Brak systemu gospodarczego jest bolączką naszego kraju już od dawna. Wiele obiecywaliśmy sobie po Triglav-ie, niestety ze znanych przyczyn nie wyszło z tego nic dobrego. Nie mogę obiecać, że nowy system gospodarczy pojawi się szybko. Obiecuję jednak zdecydowanie przyspieszyć nad nim prace, liczę tutaj na owocną współpracę z KSI. System staje się zadaniem priorytetowym. Równie ważne jest oczywiście przywrócenie działania Centralnego Banku Dreamlandu. Tutaj jednak zadanie będzie o wiele prostsze, gdyż system właściwie jest już na ukończeniu.

Mimo, że Dreamland skończył już sześć lat ciągle nie mamy ustawy budżetowej. Muszę jednak powiedzieć, że stworzenie takiej ustawy wcale nie jest proste. Wiem, bo sam się tym zajmowałem. Łatwo ustalić wydatki. Królestwo w obecnej chwili nie ma właściwie żadnych dochodów, więc każdy nawet najmniejszy wydatek uszczupla skarbiec dość poważnie. Myślę, że wszyscy jesteśmy zgodni co do konieczności wprowadzenia podatków. To jednak nie rozwiąże problemu w całości. Jak więc widać Ministra Finansów i Gospodarki, oraz cały Rząd czeka nie lada wyzwanie. Rząd nie zamierza natomiast uruchamiać Giełdy Papierów Wartościowych. Z pewnością w przyszłości prace nad giełdą się rozpoczną, teraz jednak jest dużo, o wiele ważniejszych zadań. Niemożliwe jest również uruchomienie giełdy w poprzedniej postaci, gdyż przynosiła ona zbyt duże straty dla Skarby Królestwa. Nie czarujmy się GPW była maszynką do robienia pieniędzy kosztem państwa.

Nie da się nie zauważyć marazmu jaki ostatnio opanowuje Królestwo. Mała aktywność obywateli, brak nowych twarzy to zasadnicze problemy. Pokażmy wszystkim, że Dreamland żyje, istnieje i ma się znakomicie. Mamy wielu świetnych fachowców w różnych dziedzinach, musimy nauczyć się ich wykorzystywać. Nie zniechęcajmy nowych obywateli naszą własną niską aktywnością. Sprawmy, aby oficjalna lista dyskusyjna była listą wszystkich obywateli a nie tylko „stałych bywalców”. Królestwo potrzebuje promocji, ale nie tylko wirtualnej. Potrzebujemy, aby realny świat znów o nas usłyszał. W tym celu zamierzam wskrzesić, niestety zaniechany, pomysł stworzenia plakatów reklamowych Dreamlandu. Również reklama, choćby w lokalnej prasie może przysporzyć nam wielu korzyści .

Ważnym aspektem pracy nowego Rządu będzie również poprawa stanu edukacji. Wprowadzenie obowiązkowej Szkoły Podstawowej powinno rozwiązać w znacznej części problem obywateli, którzy dokonują wpisu do CRM, by jednak nigdy więcej w Dreamlandzie się nie pojawić. Przejście przez co najmniej miesięczną Szkołę Podstawową i pozytywne zaliczenie egzaminu końcowego byłoby wystarczającym świadectwem, że osoba która tego dokonała naprawdę jest zainteresowana tworzeniem Dreamlandu. Konieczna jest również modernizacja szkolnictwa wyższego. Uniwersytet Królewski w Elsynor w dotychczasowej formie nie działa tak jak powinien. Zasadniczym problemem jest brak fachowej i wytrwałej kadry. Uważam, że Komisja Edukacji nie powinna przyznawać wykładowcy tytułu profesora od razu. Dopiero co najmniej półroczna praca ze studentami na uczelni zakończona napisaniem kilku prac magisterskich przez owych studentów powinna uprawniać do uzyskania przez wykładowcę tytułu profesora. Powinno to zobligować przyszłych wykładowców do większego zaangażowania w kształcenie nowych pokoleń Dreamlandczyków.

Najważniejszym zadaniem w polityce zagranicznej, będzie utrzymanie, a w miarę możliwości jeszcze większe umocnienie, silnej pozycji jaką obecnie zajmuje na arenie międzynarodowej Nasze Królestwo. Środkiem, który pozwoli nam to osiągnąć jest niewątpliwie wypełnianie założeń jakie niesie sojusz z naszymi przyjaciółmi Królestwem Scholandii. Sojusz ów będziemy pielęgnować, dążąc jednocześnie do utrwalenia i rozwijania trójstronnej współpracy Dreamlandzko-Scholandzko-Sarmackiej. We wszystkich innych aspektach mamy zamiar kontynuować politykę zagraniczną prowadzoną przez poprzedni Rząd. Politykę ładu i stabilizacji.

Skład nowego gabinetu tworzą ludzie mający już duże zasługi dla Królestwa. Myślę, że każdy z Ministrów znakomicie wywiąże się ze swoich obowiązków. A oto wszyscy Ministrowie:

Sir Albon – Minister Finansów i Gospodarki
Sir Patrick Christian van Hadden – Minister Kultury i Nauki
Jacques de Brolle – Minister Sprawiedliwości
Pavel markiz Svoboda – Minister Spraw Zagranicznych
Sir Kobe Amaru Shakur – Ministerstwo Promocji

Królestwu potrzebny jest Rząd sprawny i jestem przekonany, że takim będzie ten kierowany przeze mnie. Będzie on Rządem ciężkiej pracy i odpowiedzialności wobec Króla i Obywateli. Zdaję sobie sprawę jak ważną pełnię funkcję i jak ważnych zadań się podjąłem. Nigdy nie zgodziłbym się zostać Premierem gdybym nie miał pewności, że podołam wszelkim postawionym zadaniom.

Mam nadzieję, że mogę liczyć nie tylko na poparcie Stronnictwa Federalnego i Dreamlandzkiej Partii Monarchistycznej, ale i opozycyjnej Socjaldemokratycznej Partii Dreamlandu. Panowie Posłowie zapomnijcie o wszystkich swarach i nieporozumieniach. Nie pozwólmy by polityczne „zagrywki” niweczyły pracę całej Izby Poselskiej.

Wasza Królewska Mość,

Dziękuję za pokładane we mnie zaufanie. Obiecuję, że nie zawiodę.

Dnia 12 października 2004r

prof. Sir Kobe Amaru Shakur
Premier Rządu Królewskiego