Exposé Premiera Mateusza Muchlado – 05.03.2006

Premier Rządu Królewskiego Mateusz Muchlado wygłosił expose w dniu 5 marca 2006 roku w Pałacu Parlamentu Królewskiego w Dreamopolis.


Wasza Królewska Mość!
Drodzy Senatorowie!
Panie i Panowie Posłowie!
Dreamlandczycy!

Właśnie szykuję się do objęcia stanowiska premiera RK, pakuję już ostatnie klamoty i przenoszę się do nowego biura. Spoglądając na ściany gabinetu widzę twarze tych którzy zasiadali w nim wcześniej, ludzi którzy mieli pomysły , wiedzę , doświadczenie. Obejmując moje stanowisko zastanawiam się czy im dorównam , czy będę umiał stawiać czoła przeciwieństwom tak samo jak oni a nawet lepiej, czy będę umiał motywować i kierować RK tak aby stworzył wiele dobrego i pożytecznego dla Dreamlandu. Zastanawiając się nad tym stwierdzam że będę się starał robić to najlepiej jak potrafię, tak jak Państwo wymagają tego ode mnie. Wymagania są o tyle większe iż zostałem wybrany jako jeden z dwóch kandydatów na premiera RK a nie jednomyślnie i zdaję sobie sprawę że muszę zarówno moim koalicjantom jak i opozycji udowodnić iż sobie poradzę. Widząc odejścia z Dreamlandu wielu ludzi którzy zasłużyli się dla niego , mieszkańców którzy pozostawili po sobie ślady, wielu z Państwa na pewno zaczyna się niepokoić. Dlatego jako premier RK chciałbym Państwa uspokoić bo choć odchodzą jednostki to my jako społeczeństwo jesteśmy w stanie zapełnić tą pustkę i świeżością sprawić iż będzie lepiej, musimy po prostu chcieć. Dlatego apeluję abyśmy działali razem dla naszego wspólnego dobra.

Gabinet który mam nadzieję powołam na dniach będzie musiał stawić czoła wielu zadaniom. Pierwszym z nich będzie uzyskanie dochodów do budżetu, jest to sprawa która jest mi szczególnie bliska z racji iż z finansami królestwa mam do czynienia od ponad roku i wiem że są one potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania państwa. Jednym z wielu celów mojej polityki związanej z Kulturą i Nauką będzie powołanie gazety finansowanej przez skarb królestwa. Pismo będzie ostoją kulturową, będzie informowało na bieżąco czytelników o pracach rządu i kultywować będzie tradycje wielu pism które nie są już w Dreamlandzie wydawane a wiem że wielu z Państwa ich brakuje. Zamierzam rozwiązać odwieczny problem z Ministerstwem Pracy a właściwie z jego funkcjonowaniem bo wiem że wielu Dreamlandczykom nie odpowiadało ono w zupełności. Niedługo już ujrzymy stronę ministerstwa i wdrożony zostanie w życie system pośrednictwa pracy. Promocja i Informacja już nie będzie wakowała, wraz z moim rządem zamierzam nadrobić zaległości KD w tej dziedzinie. Postaram się także o dobrą informacje i kontakt rządu z mieszkańcami Dreamlandu , w tym celu organizowane będą cyklicznie konferencje z moim rządem, aby pokazać że nic nie mamy do ukrycia i jesteśmy waszymi urzędnikami a nie odległą samowolną „elytą”.

Dreamland nie jest samotny dlatego potrzebna jest mu skuteczna polityka zagraniczna, od państw sąsiednich będziemy się uczyć a także im pomagać, będziemy dawać ale i wymagać. Będziemy kontynuować politykę poprzedniego rządu , w kwestii Sarmacji jak i Wadystanu będę starał się aby nasze stosunki się ociepliły gdyż leży to w interesie naszym jak i zarówno tych państw. Socholandia i Natania to bliskie nam wirtualne społeczeństwa dlatego też tą bliskość chciałbym jeszcze bardziej zacieśnić, chciałbym aby kapitał mógł swobodnie wędrować miedzy nami. Starania pójdą w pierwszej kolejności w stronę wymiany walut. Z republika Bardiasu i Solardia nadal chce utrzymywać dobre stosunki i nie pomijać ich w moich planach na politykę zagraniczną. Zamierzam także dotrzymać założeń wszelakich traktatów sojuszniczych.

Oto w skrócie moje plany na działanie rządu, w ich realizacji pomogą mi ludzie którym ufam, którym powierzyłem funkcjonowanie poszczególnych ministerstw , są nimi:

Ministerstwo Finansów: Józef Kalicki
Ministerstwo Gospodarki: Yelonek wicehrabia Rogacz
Ministerstwo Kultury i Nauki: Hanss baron Upengres
Ministerstwo Pracy: Alexander di Meglio
Ministerstwo Promocji i Informacji: Fabiola de Willibald
Ministerstwo Spraw Zagranicznych: Ari-Quekka wicehrabia Vertonen

Chciałbym także podziękować za gratulacje płynące z całego v-świata, mam nadzieję że za gratulacjami i pewnymi deklaracjami pójdą także czyny. Jednocześnie chciałbym przeprosić za to że Expose dochodzi dopiero teraz na listę KD i może nie wyglądać tak jak chciałbym aby wyglądało. Na wytłumaczenie mam to iż mam problemy z wysyłaniem wiadomości.


Wasz Premier RK.
(-) Mateusz Muchlado